[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
بایگانی مقالات زیر چاپ::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: درباره نشریه ::

به نام ایزد یکتا

نشریه علمی فیزیولوژی گیاهان زراعی وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز به منظور گسترش و نشر فعالیت های علمی و پژوهشی محققان، دانشجویان و اساتید پذیرای مقالات آنها می باشد. این فصلنامه با هدف تبادل اطلاعات علمی بین دانشجویان، پژوهشگران و اساتید دانشگاه و مدیران اجرایی کشور در زمینه های فیزیولوژی گیاهان زراعی به صورت دسترسی آزاد در پایگاه های مختلف فضای مجازی نمایه شده تا به عنوان یک منبع با ارزش در اختیار محققین قرار گیرد. اولین شماره این فصلنامه از بهار1388 منتشر شده است و در هفتاد و یکمین جلسه بررسی و تایید مجلات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مورخ 89/07/5  به مجوز  شماره 88/276275  حائز دریافت درجه علمی، پژوهشی گردید. این فصلنامه از تابستان1392 به استناد کمیسیون و بررسی نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه ی مورخ1392/04/05و مجوز شماره 3/18/51926 دارای مجوزعلمی پژوهشی گردید.

این مجله در پایگاه استنادی علوم ایران و جهان اسلام(ISC) به آدرس:www.isc.giv.ir و پایگاه اطلاعاتی جهاد دانشگاه(SID) به آدرس:www.SiD.irنمایه می شود.

اصول اخلاقی نشر و حقوق مادی و معنوی نویسندگان:

هیأت تحریریه در جلسات منظم خود، کلیه مقالات وصولی از سامانه که (با توجه به راهنمای نویسندگان سامانه مجله تهیه شده) به‌طور دقیق بررسی می‌ نماید. مقالاتی که از نظر علمی‌ دارای نوآوری و با موضوع مجله هم‌خوانی داشته پس از جمع‌بندی نظرات، به داوران ارسال می‌‌شوند. سعی هیأت تحریریه بر این است که مراحل بررسی اولیه، داوری، هماهنگی و بررسی نهائی مقالات، ضمن لحاظ نمودن شرایط علمی‌، سرعت قابل قبولی داشته باشند. دفتر نشریه پس از وصول نظرات داوری، مقاله را برای نویسنده ارسال، پس از اعمال نظرات اصلاحی داوران توسط نویسنده، برای کنترل آن به داور هماهنگ‌کننده ارسال می‌نماید. پس از اعلام داور هماهنگ‌کننده مبنی بر این‌که نظرات داوران به درستی اعمال و یا در حد قابل قبول علمی‌ انجام شده، پس از طرح در تحریریه و بررسی نهائی، مقاله پذیرش علمی‌ می‌‌گردد. هیات تحریریه مجله در قبول، رد، چاپ و اصلاح مقالات آزاد است.

نویسندگان

1ـ مسئولیت مطالب مندرج در مقاله بر عهده نویسنده یا نویسندگان مقاله است.

2- مقاله ارسالی به رؤیت تمامی‌ نویسندگان مقاله رسیده و شکل حاضر مقاله (اعم از محتویات، نام نویسندگان، ترتیب قرارگیری آنها، آدرس و تعیین نویسنده مسئول مکاتبه) با نظر موافق آنها صورت میگیرد.

3-کلیه خطوط مقاله حاصل پژوهش و کار فکری نویسنده یا نویسندگان باشد و در صورت ارجاع به انتشارات دیگران رفرنسدهی به طور دقیق انجام گردد. با این وجود نیز عین مطالب دیگران در مقاله حاضر کپی نشده و با برداشت و بیان و انشای خود نویسنده(گان) باشد.

4ـ مقالات ارسالی به این مجله نباید قبلا در مجله دیگری اعم از خارجی و یا داخلی چاپ شده باشد. همزمان و یا ضمن بررسی مقاله در این مجله نیز نباید به مجله دیگری جهت چاپ ارسال شود.

5- در صورت نقض هر یک از تعهدات فوق فصلنامه فیزیولوژی گیاهان زراعی حق حذف مقاله حتی پس از انتشار (با مکاتبه با مراجع ذیربط) برای همیشه دارد.

6- نویسنده(گان) متعهد می‌شوند که بخش های از مقاله که به رفرنس ارجاع داده نشده از نوشتار دیگری اخذ نشده و در صورت احراز هرگونه ادعایی مسولیت پاسخگویی بر عهده نویسنده(گان) خواهد بود.

چگونگی فرایند داوری

1- داوران در بررسی کیفی، محتوایی و علمی‌ مقالات، به سردبیر و هیأت تحریریه مجله یاری رسانده و موجب ارتقای علمی‌ مقاله میشوند.

2- داوران انتخاب شده میبایست بعد از بررسی اولیه، بلافاصله سردبیر مجله را در جریان نتیجه قبول داوری مقاله یا عدم امکان داوری آن قرار دهند.

3- کلیه اطلاعات موجود در مقالات میبایست برای داور محرمانه تلقی شده و داور در حفظ آن بکوشد.

4- داوری مقالات بر اساس مستندات علمی‌ و استدلال کافی باشد، با وضوح و به روشنی بیان شود و نظر داوری به مجله و نویسندگان در مقاله و فرم ارزیابی ارائه شود و از اعلام نظر سلیقه ای و غیر علمی‌ در داوری مقالات خودداری کند.

5- توجه به منابع استفاده شده در مقاله از دیگر وظایف داوران است. کلیه تحقیقات، موضوعات و نقل قولهایی که در مقاله استفاده شده است می‌ بایست با ارجاعدهی کامل در منابع همراه باشد.

6- شایسته است که داوران محترم از قبول مقالاتی که نویسنده یا نویسندگان آن مقاله، برای داور شناخته شده باشند، خودداری فرمایند.

دفعات مشاهده: 7830 بار   |   دفعات چاپ: 540 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 30 بار   |   0 نظر
::
مجله علمی پژوهشی فیزیولوژی گیاهان زراعی crop physiology journal
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 41 queries by YEKTAWEB 3921